ATLAS AGRO SERA VE BAHÇE

Dünyanın lider sera çözümleri tedarikçilerinden biri olup,alanında uzmanlaşmış , kişiye özel sera sistemleri,ticari seralar ve sera ekipmanları sağlanmasında dünya genelinde pek çok deneyimler kazanmış ve başarılı sera projelerine imza atmıştır.Sera uzmanlarımız , ürün verim artışı, iklim kontrolü, yatırım geri dönüşümü sağlayarak bütçenize uygun kaliteli anahtar teslim sera projeleri gerçekleştirir. .

Bodur meyvecilikte kullanılan anaçların kök yapısı daha yüzeyde olduğundan bazı çeşitler desteğe ihtiyaç duymaktadır.Ağaçlar tellere sabitlenerek rüzgar ve diğer etkenler nedeniyle ağaçların zarar görmesi engellenmektedir. Bodur meyvecilikte kullanılan fidanlar kısa sürede meyveye yatma eğiliminde olduğundan ağaçların dallarının meyve yükü nedeniyle kırılması önlenebilmekte ve ağacın şeklinin bozulması engellenmektedir. Ağaçların düzenli ve verimli meyve verebilmesi için dalların yana açılması gerekmektedir. Bu ihtiyaç telli terbiye ile kolayca karşılanır.

Sık dikim gerektiren super spindel ,v modeli,y modeli ve transversal ipsilon gibi dikim şekillerinin uygulanabilmesi için telli terbiye yapılması gereklidir. Kurulan telli terbiye sistemi ile bahçede gölgeleme file sisteminin kurulması , sisleme sisteminin kurulması için alt yapı hazır hale gelir.